• Odwiedziło nas: 2004536

XX POWIATOWY KONKURS O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

15 marca odbył się XX POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH „LANDESKUNDE”, który został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego pod Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego, który ufundował nagrody dla zwycięzców.

Wzorem lat ubiegłych w pracach komisji konkursu brały udział z Katedry Germanistyki Uniwersytetu Łódzkiego Panie dr Małgorzata Stawikowska- Marcinkowska oraz dr Małgorzata Żytyńska, które z uwagi na czas pandemii połączyły się online.  Wśród uczestników konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły  Paweł Fuzowski i Bartłomiej Majczak z klasy I i TE, którzy byli pod opieką nauczyciela języka niemieckiego  Pani Renaty Bartoszewskiej. Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością oraz bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów!