• Odwiedziło nas: 1985685

IV Powiatowy Konkurs Historyczny "Polska Jagiellonów"

31 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się IV Powiatowy Konkurs Historyczny "Polska Jagiellonów". Do zmagań konkursowych przystąpiło 14 uczniów reprezentujących 6 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie testu sprawdzającego znajomość historii Polski z czasów panowania dynastii Jagiellonów. Rywalizacja młodych historyków była niezwykle wyrównana. Zwycięzcą konkursu okazał się Filip Drygalski – uczeń VI LO w Bełchatowie. Bardzo dobrze zaprezentował się również uczeń naszej szkoły – Radosław Prajzendanc, który zajął II miejsce.
Nagrody pieniężne dla laureatów konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Organizatorami konkursu były: Gosława Borkowska – Kuśmierz, Anna Grzelczak i Anna Moreń.