• Do wakacji: -2 dni

1. Start
  2. Nowości
  3. Konkurs

Konkurs Wiedzy Elektrycznej „Bezpieczna elektryczność”

5 kwietnia 2022 roku odbył się I stopień – szkolny konkursu „Bezpieczna elektryczność”. Do zmagań konkursowych przystąpiło 39 uczniów reprezentujących klasy: 1 C/H TE, 2D/H TE, 3D TE, 3Dg TE, 3 C/Ag TE oraz 4 D TE. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań. Problematyka konkursu obejmowała materiał nauczania obszar kształcenia elektrycznego, elektronicznego i fizyki obowiązującego w szkołach ponadpodstawowych. Główne cele konkursu: zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych, podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka. Komitet Konkursu (Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Oddział Piotrkowski, Koło nr 29 przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie) listę finalistów I stopnia konkursu ogłosi w ciągu dwóch tygodni od dnia przeprowadzenia etapu szkolnego konkursu.
Zawody I stopnia - szkolne konkursu zorganizowały: p. Anna Nowak i p. Marta Kucińska.