• Odwiedziło nas: 1990314

Zajęcia ze Strażą Miejską

Żyję świadomie i odpowiedzialnie- zajęcia ze Strażą Miejską

W ramach realizacji szkolnego programu wychowawczo- profilaktycznego uczniowie klas 2 B/M TE, 1 E TE , 1 D/S TE , 1 C/H TE, 1 B/M TE oraz 1 b/j BSIST wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach ze st. insp. Dariuszem Opałką. Zajęcia z cyklu „Żyję świadomie i odpowiedzialnie”. Temat: Chemiczna pułapka- narkotyki i dopalacze’ dotyczyły zagadnień profilaktyki uzależnień.
Celem zajęć było:
- zdobycie wiedzy przez uczniów nt. uzależnień,
- przyczyn sięgania przez młodzież po narkotyki i dopalacze,
- uświadomienie młodzieży negatywnych skutków zażywania środków psychoaktywnych oraz na czym polega pomoc osobom uzależnionym.
Młodzież obejrzała dwa filmy profilaktyczne. Bohaterem filmu „Nie zamykaj oczu. Piłem i brałem” był młody chłopak, który opowiadał o swoim uzależnieniu od alkoholu i narkotyków oraz próbach wyjścia z uzależnienia.
W przedstawionej prezentacji młodzież mogła zobaczyć skutki zażywania narkotyków oraz otrzymała od prowadzącego zajęcia wskazówki jak uniknąć zagrożeń.
Zajęcia koordynowała P. Anna Grzelczak.