• Odwiedziło nas: 1985141

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS I LO I TE.

W dniu 16 i 23 maja 2022r. w naszej szkole odbyły się spotkania z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, które przeprowadziła funkcjonariuszka Straży Miejskiej Pani Jagoda Nieborak. W zajęciach brali udział uczniowie klas Ii TE, I e TE i I p/w LO.
Głównym celem zajęć było:

- Uświadomienie młodzieży szkodliwości stosowania środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy, narkotyków, papierosów i alkoholu.
- Wskazanie negatywnego wpływu używek na życie, zdrowie i psychikę młodego człowieka.
- Poznanie przyczyn sięgania po substancje psychoaktywne przez młodzież.
- Kształtowanie poczucia przynależności do grupy.
- Poznanie swoich mocnych stron i zasobów.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem oraz zadawali wiele pytań. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom nasza młodzież będzie potrafiła dokonywać w życiu właściwych, zdrowych wyborów, wolnych od uzależnień.

Organizatorem spotkania była Pani Renata Bartoszewska- nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.