• Odwiedziło nas: 1985404

RETRO MOTOR SHOW POZNAŃ 2022

Na wspaniałą podróż przez historię motoryzacji, sentymentalną podróż do przeszłości, do czasów, w których słowo „piękno” zawsze kojarzone było z motoryzacją udaliśmy się razem z uczniami naszej szkoły ZSP nr 1 w Bełchatowie uczących się w Branżowej Szkole I Stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych oraz Technikum Energetycznego - technik pojazdów samochodowych i technik mechanik.

Zobaczyliśmy modele, na których widok mocniej zabiło serce, zadrżały ręce, a w oku zakręciła się łezka…
Cele, które sobie postawiliśmy zostały w 100% zrealizowane. Młodzież została zapoznana z nowinkami technicznymi przemysłu
motoryzacyjnego, historią polskiej motoryzacji, pojazdami zabytkowymi, turystycznymi, pojazdami specjalnego przeznaczenia
oraz używanymi codziennie w transporcie drogowym. Uczniowie klas o podobnych zainteresowaniach mieli możliwość integracji
i ze śpiewem na ustach wracali z wycieczki.

Dziękuję w imieniu opiekunów i uczniów organizatorowi tej podróży Panu Piotrowi Dziamskiemu.
Opiekunowie: Monika Mik, Anna Jaszczak, Bartłomiej Wrzeszczyński