Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1459308
  • Do końca roku: 21 dni
  • Do wakacji: 194 dni

Kalendarium

Niedziela, 2023-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Spotkanie rekrutacyjne do Policji w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W dniu 14 listopada 2022 doradcy zawodowi Powiatowego Urządu Pracy w Bełchatowie zorganizowali w swojej siedzibie spotkanie rekrutacyjne do Policji.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowo-policyjnym ZSP 1 w Bełchatowie, a także pracownicy Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Bełchatowie. 

O swojej pracy w niebieskich szeregach opowiedziała Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Przestawiła strukturę organizacyjną Komendy Policji i możliwość pracy np. w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, Wydziale Ruchu Drogowego, Laboratorium Kryminalistycznym, czy Wydziale Techniki Operacyjnej, a także warunki pracy w policji m.in. wynagrodzenie i możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby.

Policjantki z Wydziału Doboru, przedstawiły natomiast zasady rekrutacji wobec kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji, poinformowały także o stronie Zostań Łódzkim Policjantem.

 

Z kolei Technik Kryminalistyki z długoletnim stażem pracy opowiedział o służbie w laboratorium kryminalistycznym. Omówił na czym polegają oględziny miejsca zdarzenia i ile pracy trzeba poświęcić, aby odnaleźć i szczegółowo zabezpieczyć ślady kryminalistyczne.

Na koniec spotkania doradca zawodowy MCK Bełchatów i Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie pokrótce przedstawili młodzieży ofertę swoich jednostek i działania dedykowane młodym ludziom takie jak: pomoc w planowaniu kariery zawodowej, pośrednictwo pracy krótkoterminowej, staże zawodowe i bony na zasiedlenie.

Opiekunowie:

Agnieszka Florczyk-Jędrzejewska
Agnieszka Wróblewska

 

Kontakt

ul. Czapliniecka 96
97 - 400 Bełchatów
woj. łódzkie
Polska

 

Telefon: 446323156

email: sekretariat@zsp1belchatow.pl