• Odwiedziło nas: 2002928

Spotkanie z Polską Ligą Esportową

Dnia 21 grudnia 2022 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z Polską Ligą Esportową – czołowym polskim organizatorem rozgrywek esportowych. Spotkanie odbyło się w PGE Giganci Mocy i zostało zorganizowane przez PLE i PGE.

Spotkanie było jednocześnie szkoleniem dotyczącym esportu i zawodów przyszłości dla uczniów szkół średnich.

Głównymi tematami warsztatów były zawody przyszłości i możliwości rozwoju w świecie sportów elektronicznych. Pracownicy Polskiej Ligi Esportowej opowiadali o ekosystemie esportowym, zależnościach na linii liga - organizacje - gracze, nowych zawodach i perspektywach tej dynamicznie rozwijającej się branży. Na prelekcji pojawili się również zaproszeni goście - Bartosz “bejott” Jakubowski (wicemistrz świata FIFA23) i Piotr “izak” Skowyrski (jeden z najpopularniejszych esportowych komentatorów w Polsce i na świecie).

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z Technikum Informatycznego: Wiktor Strojkowski, Jakub Grodzki, Maksymilian Maras, Piotr Kotyna.

Opiekę nad uczniami sprawowały pani Ewa Czaja oraz pani Monika Mik.