• Odwiedziło nas: 1905803

Spotkanie z fotografem

„Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie”
Ansel Adams
Piękne zdjęcia, inspirujące opowieści i fotograficzna atmosfera – to element przewodni spotkania z fotografem amatorem, panem Robertem Królem. Spotkanie odbyło się  9 stycznia 2023 roku w czytelni szkolnej.

Coraz rzadziej fotografie możemy wziąć do ręki, posmakować „kęsów czasu”, jak określiła zdjęcia Angela Canter. Dzięki nowoczesnej technologii możemy robić mnóstwo zdjęć, nie potrzebujemy ciemni, drogich środków chemicznych, specjalistycznego papieru, aby cieszyć się natychmiastowym utrwaleniem wybranego elementu rzeczywistości. O tym, że często trzeba odrzucić nawet dwa tysiące zdjęć, by z wyjazdu plenerowego wybrać kilka najbardziej udanych, o zaletach wczesnego wstawania, o „złotej godzinie”, o sprzęcie fotograficznym używanym przed laty i obecnie opowiadał niezwykle zajmująco przedstawiciel Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. W czytelni mogliśmy podziwiać zarówno zdjęcia sportowców, jak i pejzaże oraz detale Świętokrzyskiego Parku Narodowego czy Biebrzańskiego Parku Narodowego.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z klasy IV Ig, II E oraz II BCM Technikum Energetycznego. Spotkanie zorganizowały: Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk, Agnieszka Wiśniewska-Salamon i Agnieszka Karasińska-Nowacka w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Bardzo dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za pomoc w promocji spotkania.