• Odwiedziło nas: 2003949

Imieniny: Jarosława, Marka

Wizyta na WYDZIALE STUDIÓW MIĘDZYNARODOWYCH I POLITOLOGICZNYCH UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

Tym razem w ramach współpracy z Uniwersytetem Łódzkim uczniowie klasy 3B/M i 2i TE dnia 16 lutego 2023 r. mieli okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych.

Na początku uczniowie wysłuchali wykładu Pana dr Marka Wojtaszka w języku angielskim na temat "Inna Ameryka? Hawaje- historia i kultura". Z całą pewnością wykład ten wzbogacił wiedzę uczniów na temat historii i kultury najmłodszego stanu Ameryki, usytuowanego w geo- kulturowym obszarze wysp Polinezji, jak również pozwolił im na sprawdzenie i rozwój swoich kompetencji językowych-umiejętności słuchania ze zrozumieniem, mówienia i znajomości środków leksykalnych.
Następnie uczniowie wysłuchali prezentacji w języku angielskim przygotowanej przez dr Grzegorza Zinkiewicza na temat "Aspekty kultury brytyjskiej. Symbole Wielkiej Brytanii i Wysp Brytyjskich". Celem zajęć było zapoznanie naszych uczniów z niektórymi aspektami kultury brytyjskiej, co pozwoliło im lepiej zrozumieć wiodącą rolę krajów anglojęzycznych we współczesnym świeci. Na koniec spotkania uczniowie rozwiązali quiz sprawdzający wiedzę na temat kultury Wielkiej Brytanii. Podczas prelekcji młodzież chętnie zadawała pytania i brała aktywny udział w dyskusji.
Koordynatorem spotkania była Pani Renata Bartoszewska, opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie Anna Grzelczak i Monika Gawęda.