• Odwiedziło nas: 1990946

Grywalizacja, gamifikacja i gryfikacja w Energetyku

W dniu 9 marca 2023 r. uczniowie klasy IV Ig TE brali udział w zajęciach grywalizacji podczas lekcji języka angielskiego.

Uczestnicy gry „Escape room: three little pigs” rywalizowali w trzech grupach, używając swojej wiedzy i kompetencji, aby wygrać wyścig z czasem. Inicjatorem i projektantem gry był uczeń tej samej klasy Piotr Marczak.

Podstawową przesłanką wykorzystania gry w procesie edukacyjnym jest zwiększenie motywacji i zaangażowania uczniów. Ponadto mechanizmy stosowane
w grach – wprowadzane do działań edukacyjnych, mogą wpłynąć na stymulację kreatywności, systematyczności i samozaparcia wielu osób biorących czynny udział w procesie nauki. Zastosowanie tak rozumianej metodyki nauczania określa się grywalizacją.