Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2173545
  • Do końca roku: 194 dni
  • Do wakacji: 1 dzień

Kalendarium

Czwartek, 2024-06-20

Imieniny: Bogny, Rafaeli

Dzień Otwarty w Młodzieżowym Centrum Kariery w Bełchatowie w ramach akcji Lato w OHP

W ramach akcji Ochotniczych Hufców Pracy pt. „LATO w OHP” kadra Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Bełchatowie zorganizowała 22 maja 2024 r. Dzień Otwarty. Młodzież z ZSP nr 1 w Bełchatowie, która za miesiąc kończy naukę w Szkole Branżowej 1 Stopnia, odwiedziła biuro MCK Bełchatów.

Na początku spotkania młodzież zapoznała się z podstawową działalnością jednostki Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, jaką jest pomoc młodym ludziom w aktywnym poszukiwaniu pracy. Dowiedziała się z jakich usług mogą u nas skorzystać m.in. pośrednictwo pracy krótkoterminowej i stałej, redagowanie własnych dokumentów aplikacyjnych czy wsparcie w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Następnie przyszli mechanicy pojazdów samochodowych i monterzy zabudowy i  robót wykończeniowych w budownictwie wzięli udział w warsztatach dotyczących aktywnego poszukiwania pracy. Zapoznali się m.in. z aktywnymi metodami poszukiwania pracy i portalami internetowymi, na których zamieszane są oferty pracy.
Po zajęciach młodzież wraz z opiekunami i kadrą MCK Bełchatów udała się do Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie, gdzie doradca zawodowy przybliżył uczestnikom instrumenty aktywizacji zawodowej dedykowane młodym ludziom m.in. staże zawodowe i bony na zasiedlenie.
Dziękujemy za owocne spotkanie.

Kadra Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Bełchatowie zaprasza młodzież, która chciałaby podjąć pracę zarobkową w najbliższe wakacje, by odwiedziła jednostkę. Pracownicy podpowiedzą jak odnaleźć się na lokalnym rynku pracy i pomogą przygotować dokumenty aplikacyjne.

Koordynatorzy spotkania:
p. Agnieszka Klepacka (tekst i zdjęcia) MCK OHP
p. Magdalena Huć PUP

Opiekunowie uczniów:
p. Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk
p. Lidia Zaremba

Kontakt

ul. Czapliniecka 96
97 - 400 Bełchatów
woj. łódzkie
Polska

 

Telefon: 446323156

email: sekretariat@zsp1belchatow.pl