Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2173409
  • Do końca roku: 194 dni
  • Do wakacji: 1 dzień

Kalendarium

Czwartek, 2024-06-20

Imieniny: Bogny, Rafaeli

Fundusze Europejskie Bez Tajemnic w związku z obchodami 20-lecia akcesji Polski do Unii Europejskiej

W dniu 24 maja 2024 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia „Fundusze Europejskie Bez Tajemnic w związku z obchodami 20-lecia akcesji Polski do Unii Europejskiej”.

Na początku spotkania doradca zawodowy MCK Bełchatów omówiła korzyści jakie Polsce przynosi od 20 lat członkostwo w Unii Europejskiej. Przedstawiła po krótce zadania swojej jednostki, jaką jest Młodzieżowe Centrum Kariery, następnie na podstawie prezentacji multimedialnej omówiła szczegółowo projekt „Twój włos, mój uśmiech”. Z inicjatywy 5 absolwentek Hufca Pracy 5-11 w Bełchatowie realizowany jest on przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim i finansowany przez Unię Europejską w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.
W trakcie zajęć doradca omówiła m.in. założenia, cele i rezultaty projektu. Projekt, który realizowany jest od 1 kwietnia do 31 lipca 2024 r zakłada m.in. organizowanie zbiórek włosów na peruki w 4 salonach fryzjerskich w Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim oraz zbiórkę pieniężną na rzecz Fundacji NU-MED z Tomaszowa Mazowieckiego w trakcie licytacji na stronie projektu Twój włos, mój uśmiech na portalu społecznościowym Facebook.
W kolejnej części spotkania przedstawicielka Lokalnego Punktu Informacji o Funduszach Europejskich w Bełchatowie przedstawiła działalność swojej jednostki oraz omówiła z jakich funduszy unijnych może korzystać młodzież. Zapoznała uczniów z pojęciem Sprawiedliwej Transformacji w Regionie i przedstawiła możliwości korzystania z kursów i szkoleń zawodowych za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych – dofinansowanych szkoleń ze środków Unii Europejskiej.

Głównym celem i założeniem spotkania było:
- poszerzenie wiedzy na temat Unii Europejskiej i funduszy europejskich
- zwiększanie świadomości uczestników dotyczącej potrzeby zdobywania nowych i uzupełniania
dotychczasowych kwalifikacji zawodowych za pośrednictwem funduszy europejskich
- motywowanie uczestników do zdobywania informacji/ wiedzy na temat Unii Europejskiej i funduszy
europejskich oraz możliwości jakie one niosą dla młodych ludzi

Tekst i zdjęcia - p. Agnieszka Klepacka MCK OHP Bełchatów

Kontakt

ul. Czapliniecka 96
97 - 400 Bełchatów
woj. łódzkie
Polska

 

Telefon: 446323156

email: sekretariat@zsp1belchatow.pl