• Do wakacji: 1 dzień

Czwartek, 2024-06-20

Imieniny: Bogny, Rafaeli

Dni Otwarte na Akademii Piotrkowskiej

W ramach współpracy z Akademią Piotrkowską, 29 maja 2024 r., uczniowie klas III I, II W, I P brali uczestniczyli w Dniu Otwartym Zakładu Neofilologii, zorganizowanym pod hasłem „W gościnie u Anglistów II”.

Uczniowie poznali jak przebiegają zajęcia w pracowni typu „Laboratorium językowe”, w której studenci korzystają ze słuchawek. Uczestniczyli w warsztacie: „Jak reagować na sytuacje odmienne kulturowo” - treningu kompetencji międzykulturowych, czyli umiejętności umożliwiających efektywną komunikację z osobami odmiennymi kulturowo oraz wykładzie: „Historia kina: Alfred Hitchcock”, gdzie poznali życie i twórczość Alfreda Hitchcocka jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców kina.

Organizatorami i opiekunami były panie Iwona Frączkowska, Ewa Czaja i Renata Bartoszewska.