• Odwiedziło nas: 1910666

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2022

Lekcje dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie w ramach  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2022 oraz - programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” i „Otwarta firma”.

W dniu 16 listopada 2022 r. pracownik Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi – Starszy Specjalista Sekcji Prewencji i Promocji Pan Krzysztof Barański przeprowadził lekcję na temat „Prawa i obowiązki pracowników w oparciu o Kodeks Pracy” w ramach programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa” oraz „Otwarta firma”.

Lekcje odbyły się na prośbę Dyrekcji i nauczycieli ZSP nr 1 w Bełchatowie.

Pracownik Sekcji Prewencji i Promocji zapoznał także uczniów z przepisami kodeksu pracy dotyczącymi praw i obowiązków pracownika młodocianego zatrudnionego na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. Szczególne zainteresowanie wzbudził jak zawsze temat urlopów pracowniczych.

Klasy biorące udział to: 2 P/W –LO, 1 I, 4 I – TE, 4 B/Sg TE, 3 b/j/t BSIST.

Serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: M. Warzyńska, E. Czaja, K. Strzelecka.