• Odwiedziło nas: 1990342

WIZYTA NA WYDZIALE ZARZĄDZANIA UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

Dnia 13 grudnia 2022 roku w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Łódzkim uczniowie klasy informatycznej II i TE mieli okazję uczestniczyć
w zajęciach zorganizowanych na Wydziale Zarządzania.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Jesteśmy grupą” prowadzonych przez Panią mgr Ewelinę Jaworską.
Celem zajęć była integracja zespołu klasowego i poznanie zasad dobrego koleżeństwa.

Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, które przeprowadził Pan dr Piotr Czerwonka na temat „Tworzenia trójwymiarowych gier komputerowych”. Pan Piotr zaprezentował aplikacje przeznaczone do tworzenia trójwymiarowych gier m.in. Unity Hub, Unreal Engine 5 i Blender. Na podstawie przykładu stworzonej wcześniej gry w Unity Hub uczniowie stworzyli przykładowe postacie, mapy, struktury oraz nadali im tekstury. Uczniowie nabyli umiejętności jak kształtować teren przestrzeni 3D oraz jak nadawać mu różnego rodzaju animacje. Unity to nowoczesna i zarazem bezpłatna aplikacja, która wyróżnia się możliwością importowania trójwymiarowych modeli z innych aplikacji typu Blender, Cinema 4D, Cheetah3D oraz 3DS Max.
Zawiera narzędzia do tworzenia skryptów, renderowania i modelowania terenu oraz różnych modeli. Uczniowie mogą dalej rozwijać swoje umiejętności tworzenia gier 3D na swoich komputerach.

Organizatorem wyjazdu była Pani Renata Bartoszewska, opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie Anita Chudzik i Anna
Marek - nauczycielki przedmiotów zawodowych informatycznych.