• Odwiedziło nas: 1907178

Spotkanie na Politechnice Łódzkiej

W grudniu 2022 r. zostaliśmy zaproszeni na spotkanie, które odbyło się w Rektoracie Politechniki Łódzkiej z Prorektorem ds. rozwoju prof. dr hab. inż. Pawłem Strumiłło.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pani Agnieszka Wasilewska oraz pan Arkadiusz Kubik.

Naszą szkołę w spotkaniu reprezentowała pani Dyrektor Izabela Jarzecka, pani Ewa Czaja oraz pan Leszek Stępień.

Głównym tematem spotkania była transformacja naszego regionu oraz nawiązanie współpracy naszej szkoły z Politechniką Łódzką poprzedzające tą transformację. Współdziałanie z uczelnią polegałoby na wspólnym realizowaniu projektów edukacyjnych dla naszych uczniów, co stwarzałoby większe możliwości rozwoju oraz zdobycia nowych kompetencji niezbędnych na współczesnym rynku pracy. Stwarzałoby także możliwość tworzenia nowych kierunków nauczania w naszym Zespole, aby przyszli absolwenci byli dobrze przygotowani do pracy w naszym regionie po transformacji.

Podczas spotkania zostały także zaprezentowane nowoczesne laboratoria Politechniki Łódzkiej, z których mogliby korzystać nasi absolwenci studiując na uczelni.