• Odwiedziło nas: 1989651

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Nasza szkoła po raz drugi otrzymała dotację w wysokości 15 000 zł (dotacja to 12.000 zł, pozostała kwota 3000 zł to wkład własny organu prowadzącego)
i przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

W ramach dotacji zakupiliśmy 382 książki, przede wszystkim nowości wydawnicze i lektury. Oprócz tego udało nam się zaaranżować kącik czytelniczy dzięki nowym wygodnym sofom i podnóżkom oraz ściankom wystawienniczym. Przytulna czytelnia zachęca zarówno do lektury, jak i dyskusji na temat realizowanych projektów czy po prostu szkolnego życia. Zakup  elementów wyposażenia biblioteki szkolnej możliwy był również dzięki dotacji.  Podjęliśmy  działania, które zgodnie z założeniem Programu promują i wspierają rozwój czytelnictwa oraz wzmacniają aktywność czytelniczą naszych uczniów.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki i czytelni.