• Odwiedziło nas: 1989042

DZIEŃ OTWARTY W „ENERGETYKU”

21 marca 2023 r. gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów klas podstawowych z terenu miasta oraz powiatu bełchatowskiego.

Wizytę w szkole ósmoklasiści rozpoczynali od spotkania w sali gimnastycznej, w której mieli okazję zapoznać się z ofertą rekrutacyjną na rok szkolny 2023/2024 i wysłuchać krótkiego koncertu muzycznego. Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie specjalistycznych pracowni, nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego, strzelnicy pneumatycznej. Dzięki Stowarzyszeniu Patriotyczno Militarnemu DWS zwiedzający mogli zobaczyć pokaz strzelnicy wirtualnej. Uczniowie klasy II p/w przygotowali dla naszych gości pokaz mundurów i wyposażenia wojskowego, a klasy wojskowe i policyjne przeprowadziły musztrę wojskową. Szkolna grupa teatralna Akcja przedstawiła scenkę dotyczącą naszych kierunków kształcenia. Na koniec zwiedzający udali się do Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie mogli pozyskać informacje o praktycznej nauce zawodu. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem tegorocznych kandydatów do klas pierwszych i przebiegały w miłej atmosferze.
Podczas Dnia Otwartego odwiedziły nas instytucje i placówki, z którymi współpracujemy: 25. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie, Wojskowe Centrum Rekrutacji Sieradz, Społeczna Akademia Nauk, Politechnika Częstochowska, Politechnika Łódzka, TOP-CAR Bełchatów, Centrum Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Bełchatowie.
Dziękujemy DJ Michałowi Dobroszkowi za oprawę muzyczną i za uświetnienie Dnia Otwartego.
Mamy nadzieję, że wielu nowych uczniów powitamy w naszej szkole 1 września. ZAPRASZAMY!