Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2173458
  • Do końca roku: 194 dni
  • Do wakacji: 1 dzień

Kalendarium

Czwartek, 2024-06-20

Imieniny: Bogny, Rafaeli

Wiedza moją szansą

Wiedza moją szansą ...

Z początkiem września rozpoczął się kolejny semestr nauki w ramach realizowanego przez powiat bełchatowski projektu „Wiedza moją szansą - dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych”. Przypominamy, że projekt jest w 85 % współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, tj. z Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2- Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego).

Na początku roku szkolnego w szkołach biorących udział w projekcie, tj. w ZSP nr 3, ZSP nr 4 i SOSW w Bełchatowie oraz w ZSP w Zelowie, przeprowadzony został nabór uzupełniający. Nowoprzyjęci uczniowie zajęli miejsca tych, którzy przed wakacjami ukończyli już szkołę. W zajęciach dodatkowych organizowanych w ramach projektu bierze więc teraz udział ponad 900 uczniów. Projekt oferuje młodzieży nie tylko zajęcia na terenie szkoły, ale również liczne wycieczki, wyjazdy czy inne formy spędzania czasu wolnego. I tak np. w październiku zorganizowano dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie wspólne wyjście do kina na film pt. "Miasto 44". Łącznie 138 uczniów poznawało dzięki temu losy młodych powstańców warszawskich i poszerzyło swoją wiedzę historyczną z zakresu tego powstania. Również w październiku odbyły się 2 wycieczki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w których udział wzięło łącznie 90 uczniów z ZSP nr 3 i ZSP nr 4 w Bełchatowie. Młodzież zapoznała się tam z najnowszymi osiągnięciami z różnych dziedzin nauki. Mogła też uczestniczyć w licznych prezentacjach i przyglądać się ciekawym doświadczeniom.

Ponadto w ramach realizacji projektu we wrześniu zakończono zakupy licznych pomocy dydaktycznych dla szkół. Były to m.in. ekrany projekcyjne, projektory, laptopy, głośniki, drukarki, stoły laboratoryjne, sprzęt sportowy, oprogramowanie dydaktyczne itp. Łącznie na ten cel wydano ponad 164 tysiące złotych. Dzięki temu w dwóch szkołach otworzono m.in. nowoczesne pracownie (w ZSP w Zelowie - „Mechatroniki pojazdów samochodowych” i w ZSP nr 4 w Bełchatowie- pracownię multimedialną składającą się z serwera oraz dziesięciu terminali komputerowych).

Zajęcia realizowane w ramach projektu potrwają do końca roku szkolnego. Łączna wartość projektu to 1.067.980,80 PLN.

 

NOWY NABÓR !!!

Wraz z początkiem roku szkolnego 2014/2015 już po raz drugi w ZSP nr 3 i ZSP nr 4 w Bełchatowie oraz ZSP w Zelowie i SOSW w Bełchatowie rozpoczyna się rekrutacja uczniów do projektu pn.: "WIEDZA MOJĄ SZANSĄ - dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość

 

Uwaga!

Lista uczestników wyjazdu do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie – Innowacje Technologie Maszyny - w dniu 5 czerwca 2014 r.

 

Komunikat

W dniu 05.06.2014 r. w ramach projektu „Wiedza naszą szansą – dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych” organizowana jest wycieczka do Poznania na Targi nowoczesnych technologii w przemyśle. Planowany czas wycieczki: od godz. 7.00 do godz. 20.00.
Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się w terminie do 26.05.2014 r. do sekretariatu szkoły wraz z pisemną zgodą rodziców na wyjazd (druk do pobrania w sekretariacie szkoły).
Liczba miejsc ograniczona – 45. Uczestnikami wycieczki mogą być wyłącznie uczniowie biorący udział w projekcie.
Udział w wycieczce jest bezpłatny.

 

Zajęcia dodatkowe nie muszą być nudne TEATR, KINO, POKAZ ROBOTYKI i wiele, wiele innych ciekawych propozycji …
To wszystko w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.: „WIEDZA MOJĄ SZANSĄ – dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych” mają zapewnione uczniowie zawodowych szkół ponadgimnazjalnych w ZSP NR 3 w Bełchatowie, ZSP NR 4 w Bełchatowie, ZSP w Zelowie i SOSW w Bełchatowie. W projekcie bierze udział 1013 uczniów. Głównym celem projektu jest przeprowadzenie zajęć dodatkowych z przedmiotów zawodowych oraz języka polskiego, angielskiego czy niemieckiego, matematyki, fizyki, informatyki, również z elementami AUTO-CAD a nawet w-fu. W zależności od kierunków kształcenia w szkole odbywają się zajęcia z przedsiębiorczości, ekonomii, gastronomii, żywienia i gospodarstwa domowego, kosmetyki, logistyki, budownictwa, górnictwa, elektryki, elektroniki, mechaniki czy diagnozowania i naprawy podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych i rolniczych czy też diagnozowania i naprawy elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.

Czytaj całość

 

Od 14.01.2014 r. w wybranych szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Bełchatowskiego rozpoczęła się rekrutacja uczniów do projektu pn.: „WIEDZA MOJĄ SZANSĄ - dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych”.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią plakatu promującego projekt i chętne zgłaszanie swojego udziału w projekcie zajęć dodatkowych. W każdej ze szkół można osobiście pobrać formularze zgłoszeniowe z załącznikami oraz ulotki ze szczegółowymi informacjami u Asystenta ds. naboru i promocji, który pełni dyżury w specjalnie oznaczonych salach.

 

Harmonogram - „Wiedza moją szansą - dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych”.

Projekt „Wiedza moją szansą - dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kontakt

ul. Czapliniecka 96
97 - 400 Bełchatów
woj. łódzkie
Polska

 

Telefon: 446323156

email: sekretariat@zsp1belchatow.pl