• Odwiedziło nas: 2071276

XIV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Młodzieżowe Centrum Kariery w Bełchatowie po raz kolejny włączyło się w promocję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce, który trwa w dniach 8–14 listopada 2021r.

XIV edycja największego w kraju wydarzenia promującego świadomy rozwój zawodowy i aktywną postawę wobec życia odbywa się pod hasłem „Biznes jutra”.
Równocześnie w ponad 170 krajach odbywa się mnóstwo bezpłatnych szkoleń, wykładów i seminariów dotyczących tematyki przedsiębiorczości.

W dniu 9 listopada 2021r. pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Bełchatowie przeprowadzili z młodzieżą z ZSP nr 1 w Bełchatowie warsztaty pt. "A może własna firma - czy ja się do tego nadaję?". W trakcie zajęć uczniowie odkrywali, czym dla nich jest przedsiębiorczość, co ten termin oznacza. Następnie poprzez ćwiczenia grupowe zapoznali się z cechami, umiejętności i działaniami, które sprzyjają i są atutami przedsiębiorczości, a także czynniki, które są zagrożeniami dla postaw przedsiębiorczych.  Poznali zalety i wady prowadzenia działalności gospodarczej, a także źródła pozyskiwania funduszy na założenie własnej firmy.
Młodzież z zaangażowaniem aktywnie brała udział w zajęciach, co świadczy o tym, że temat przedsiębiorczości nie jest im obojętny. Uczestnicy doskonale zdają sobie sprawę, że by być atrakcyjnym na obecnym rynku pracy trzeba wykazać się postawą przedsiębiorczą, nie tylko w przypadku prowadzenia własnego biznesu, ale przede wszystkim podczas poszukiwania pracy i w trakcie jej wykonywania. Klasy, które brały udział to: kl. I b/j BSIS - 12, IV C/E – 6 - TE, III C/Ag – 13  - TE.

Organizatorzy:
MCK OHP Bełchatów Agnieszka Klepacka