• Odwiedziło nas: 2071193

Lekcje o atomie

W dniu 19 listopada 2021r., pan Piotr Szajerski pracownik Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej na Politechnice Łódzkiej przeprowadził wykład „Lekcje o atomie 2021”.

Program wykładu miał na celu przekazanie podstawowych informacji dotyczących źródeł energii elektrycznej, energetyki jądrowej oraz promieniowania jonizującego i konsekwencji jego wykorzystania. W ramach lekcji omówione zostały metody detekcji promieniowania, wraz z częścią praktyczną obejmującą pokazowe wykorzystanie dozymetru i miernika skażeń do wykrywania skażeń promieniotwórczych i oceny wielkości narażenia.
Lekcje dla uczniów przeprowadzone zostały w ramach programu zajęć organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
W wykładzie uczestniczyli uczniowie klasy 4D/S TE, klasy 1D/S TE oraz uczniowie klasy 3b/hG BSIST.
Spotkanie zorganizowała pani Anna Nowak.