• Odwiedziło nas: 2006480

Konkurs

Na początku kwietnia odbył się Konkurs Wiedzy Elektrycznej Bezpieczna Elektryczność 2022 organizowanym przez SEP o/Piotrków Trybunalski.

Do I etapu przystąpiło 6 szkół z powiatów:bełchatowskiego, piotrkowskiego i tomaszowskiego. Łącznie do I etapu konkursu przystąpiło 111 uczniów. Po czasie pandemii konkurs wrócił do szkół i ponownie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Do II etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 17 uczniów, a przystąpiło 15 uczniów. Dzisiaj w Centrum Kształcenia Zawodowego uroczyście nagrodzono zwycięzców. Najlepsi uczniowie z ZSP nr 1 to:
miejsce I Tobiasz Nowicki ZSP nr 1 Bełchatów
miejsce VII Dawid Rychlewicz ZSP nr 1 Bełchatów
miejsce VIII Dawid Rasowski ZSP nr 1 Bełchatów
miejsce IX Szymon Ostrowski SP nr 1 Bełchatów

Zakres tematyczny tego konkursu obejmuje wiele dziedzin, w tym także praktyczną wiedzę postępowania z urządzeniami elektrycznymi czy udzielania pomocy osobom porażonym prądem. Uczestnicy musieli wykazać się zatem szeroką wiedzą.

Nagrody zwycięzcom wręczył m.in. wicestarosta Jacek Bakalarczyk, który nie tylko gratulował wiedzy, ale także dopingował młodzież do wytężonej pracy, która – jak powiedział - zaowocuje w przyszłości.

Celem konkursu, który odbył się już po raz X, jest rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat bezpiecznego kontaktu z elektrycznością. Przedsięwzięcie to wpływa na wzrost świadomość uczniów dotyczących obsługi urządzeń elektrycznych, propagowanie wiedzy i świadomości elektrycznej wśród uczniów ze szkół ponadpodstawowych, a także pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Warszawie, Prezes Oddziału Piotrkowskiego SEP Jan Musiał.

Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy.