• Odwiedziło nas: 2012861

1 grudzień – Światowy Dzień Walki z AIDS

Dnia 30.11.2022 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.

Uczniowie kliku klas mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu poświęconego tej tematyce :” HIV & AIDS” oraz wysłuchać prelekcji pani Joanny Samburskiej- inspektora sanitarnego z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Bełchatowie. Chociaż w obecnych czasach w naszym rejonie świata coraz rzadziej słyszymy o AIDS, to warto wiedzieć , że jest to epidemia wciąż niepokonana a brak szczepionki na tę wyniszczająca chorobę stanowi ciągłe zagrożenie dla całego społeczeństwa.
Uczniowie klas : IVi, II BCM, II DSH oraz II PW mogli zapoznać się z najnowszą wiedzą medyczną na temat sposobów zakażenia wirusem HIV, zasadami profilaktyki, leczenia osób chorych na AIDS oraz skorzystać z informacji przedstawionych w przygotowanych ulotkach i gazetce ściennej.
Na koniec spotkania mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzę na temat HIV i AIDS w Quizie z nagrodami.

Zajęcia zorganizowały pani Ewa Wężyk-Simkowska we współpracy z panią Justyną Tatarczak- Nowak