• Odwiedziło nas: 2013175

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

Dnia 1 grudnia 2022 r. dwie uczennice naszej szkoły: Paulina Krawczyk z klasy 2 PW oraz Natalia Kalecińska z klasy 4 PW uczestniczyły w zmaganiach konkursowych Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, która odbyła się w auli Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Uczennice podjęły trud przygotowania do tej wymagającej dużej wiedzy olimpiady, rozszerzającej materiał szkoły średniej o szczegółowe zagadnienia z zakresu biologii i medycyny zakaźnej.
Oprócz zmagań konkursowych, bardzo interesującą częścią wydarzenia było przedstawienie „Wściekły” w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi, po którym młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych na podstawie treści prezentowanych w sztuce teatralnej.

Nauczycielem przygotowującym i opiekunem była pani Ewa Wężyk-Simkowska