• Odwiedziło nas: 2012987

Sesja popularnonaukowa „Klimatyczny Energetyk”

Dnia 5.12.2022r. odbyła się szkolna sesja popularnonaukowa „Klimatyczny Energetyk”, na której uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje prace (prezentacje ,multimedialne, lapobooki, plakaty) związane tematycznie ze zmianami klimatycznymi na świecie oraz pomysłami i metodami przeciwdziałania negatywnym skutkom tych globalnych zjawisk.

Prelegenci wykazali się zarówno wiedzą jak i kreatywnością w prezentacji przygotowanych zagadnień.
W związku z tym, że odbiorcami sesji było kilka klas naszej szkoły, tematyka mogła trafić do większej grupy odbiorców i mamy nadzieję, że uwrażliwiła wielu na globalne problemy ekologiczne i klimatyczne naszej planety.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły projekty wykonane i zaprezentowane przez:

1. Agatę Wojsa, Vanessę Szymczak ,Natalia Czarnecka z klasy IIIPW :„ Ekologia”
  2. Grzegorza Olszewskiego z klasy 3bh: „Efekt cieplarniany. Gazy cieplarniane”
  3. Damiana Chmielewskiego z klasy IVE: „Alternatywne źródła energii”
  4. Szymana Jachimka z klasy IVE ”Przeciwdziałanie wysuszaniu gruntów”
  5. Patrycję Krysiak z klsay IIIi ” OZE – alternatywne źródła energii”
  6. Kacpra Stępnia z klasy IVE:” Wady i zalety energetyki jądrowej”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że sesje popularnonaukowe staną się cyklicznymi wydarzeniami w naszej szkole.

Sesję zorganizowały: pani E.Wężyk-Simkowska, pani A. Karasińska- Nowacka, pani Ż. Garstka i pani A. Wróblewska