• Odwiedziło nas: 2033073

XXI POWIATOWY KONKURS O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

15 lutego 2023r. odbył się XXI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH „LANDESKUNDE”, który został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego pod Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego, który ufundował nagrody dla zwycięzców.

Wzorem lat ubiegłych w pracach komisji  konkursu brały udział  z Katedry Germanistyki Uniwersytetu Łódzkiego  Panie dr Małgorzata Stawikowska- Marcinkowska oraz dr Małgorzata Żytyńska, które  połączyły się online.  Wśród uczestników konkursu znalazł się uczeń  naszej szkoły Wiktor Peflik z klasy IP LO, który otrzymał WYRÓŻNIENIE za wyjątkową prezentację ukazującą piękno i różnorodność Berlina oraz bardzo dobre przygotowanie i wystąpienie.

Po etapie pisemnym uczniowie prezentowali jedno z miast krajów niemieckiego obszaru językowego oraz odpowiadali na wylosowane pytanie. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Rywalizacja wśród uczniów była wysoka i wyrównana. Konkurs był okazją do spotkania  się i integracji młodzieży z sąsiednich szkół, których łączy wspólna pasja do nauki języka niemieckiego.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów!