• Odwiedziło nas: 2010308

Wycieczka szkolna

Dnia 10.10.2023 r. odbyła się wycieczka szkolna uczniów klasy 4I, 3BCM, 2P oraz 3P/W wraz z wychowawcami do Łodzi.

Celem naszej wyprawy było wspólne spędzenie czasu, wzmocnienie więzi koleżeńskich oraz poznanie ciekawych miejsc, które znajdują się w naszym mieście wojewódzkim.

Wczesnym rankiem udaliśmy się na spacer do Palmiarni. Głównym celem było zapoznanie uczniów z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi stref klimatyczno - roślinnych Ziemi. Uczniowie osobiście mogli doświadczyć jakie warunki czy wilgotność panuje w różnych strefach klimatycznych oraz poznać przedstawicieli roślin omawianych stref.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Miasta Łodzi, które mieści się w Pałacu Rodziny Poznańskich. Celem wizyty w "Łódzkim Luwrze", było budowanie poczucia tożsamości regionalnej oraz poznanie obyczajowości XIX wiecznych łódzkich przemysłowców oraz życie codzienne ich rodzin.

Po krótkiej przerwie na lunch udaliśmy się do Muzeum Sztuki MS2. Wizyta w muzeum pozwoliła przybliżyć uczniom idee muzeum czy dzieła sztuki. Tam prelekcję poprowadziła i pokazała nam dzieła zgromadzone na wystawie Sztuka Awangardowa jej kurator Małgorzata Wiktorko. Była to niezwykle atrakcyjna i inspirująca lekcja poszerzająca wiedzę o sztuce nowoczesnej.

Na koniec spędziliśmy miło czas grając w kręgle. Pod koniec dnia byliśmy zadowoleni chociaż nieco zmęczeni. Pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.