• Odwiedziło nas: 2041304

Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Seminarium w Częstochowie

SzKSEP przy ZSP nr 1 w Bełchatowie otrzymało zaproszenie, od Częstochowskiego Oddziału SEP, do wzięcia udziału w certyfikowanym seminarium z zakresu: Napięcie gwarantowane – zastosowanie stabilizatorów napięcia oraz zasilaczy UPS.

Tematyka seminarium dotyczyła między innymi poniżej wyszczególnionych zagadnień:
– moc bierna oraz wyższe harmoniczne;
– wpływ instalacji fotowoltaicznych na przepływ mocy biernej w sieci elektroenergetycznej;
– sposoby kompensacji mocy biernej;
– charakterystyka oraz zastosowanie  przemienników częstotliwości CG Drive Emitron;
– porady praktyczne i przykłady realizacji.

Seminarium poprowadzili Panowie Paweł Jabłoński i Tomasz Pielaszkiewicz – Przedstawiciele Działu Jakości Energii z
firmy ANIRO Sp. z o.o.

W seminarium wzięli udział uczniowie klas III D TE; IV D TE oraz III b BSIS wraz z opiekunami:

- p. Zdzisławą Sykuła

- p. Iwoną Krawczyk

- p. Beata Stolecką

- p. Piotr Mielczarek

Seminarium odbyło się w Auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej.

Każdy z Uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa w szkoleniu SEP.