• Odwiedziło nas: 2043211

Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Wizyta w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej

W dniu 17 listopada 2023 r. uczniowie klasy 1F/I  uczestniczyli w  zajęciach zorganizowanych w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej w ramach współpracy z uczelnią.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z ofertą kierunków studiów oraz korzyściami jakie niesie ze sobą kształcenie się na politechnice.
Następnie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej. Tematem zajęć były „Warsztaty z wirtualnej rzeczywistości„ oraz "Nowoczesne technologie wirtualnych środowisk i gier komputerowych”. Młodzież bardzo dobrze bawiła się, łącząc naukę z zabawą, podczas poruszaniu się w świecie wirtualnym oraz programowania robotów. Uczniowie wzięli również udział  w  wykładzie dotyczącym inteligencji rozproszonej „Swarm intelligence w rozwiązaniu problemów decyzyjnych”.

Opiekę nad uczniami pełniły panie Agnieszka Łażewska-Wionczyk, Agnieszka Wróblewska i Ewa Czaja.