• Odwiedziło nas: 2032099

Wycieczka do EC1 w Łodzi

8 grudnia klasy: 2A i 2B/E Technikum Energetycznego pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

Uczniowie zwiedzali pierwszą miejską elektrownię w Łodzi składającą się z dwóch bloków: EC1 Wschód uruchomionego w 1907 r. oraz EC1 Zachód dobudowanego w okresie międzywojennym. Po wojnie Elektrownia Łódzka została przekształcona w elektrociepłownię i w ten sposób służyła łodzianom aż do początku XXI w. W 2008 r. rozpoczęto rewitalizację zabytkowego obiektu zlokalizowanego na terenie Nowego Centrum Łodzi.

Następnie uczniowie udali się na pokaz filmu ,,Gwiazdozbiory jesiennego nieba” w kinie sferycznym w Planetarium EC1.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Joanna Bogacka, Ewelina Bogacka, Monika Górny, Agnieszka Wróblewska i pan Dariusz Paduch.