• Odwiedziło nas: 2009368

XXII POWIATOWY KONKURS O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Dnia 19.02.2024 r. odbył się XXII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
„LANDESKUNDE”, który został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego pod Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego, który ufundował nagrody dla zwycięzców.

Wzorem lat ubiegłych w pracach komisji konkursu brały udział z Katedry Germanistyki Uniwersytetu Łódzkiego Panie dr Małgorzata Stawikowska- Marcinkowska oraz dr Małgorzata Żytyńska. Wśród uczestników konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły Wiktor Peflik z klasy II P LO, który był pod opieką nauczyciela języka niemieckiego Pani Renaty Bartoszewskiej.

Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością oraz bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów!