• Odwiedziło nas: 2010321

AutoMotoFach

Dnia 23 lutego 2024 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie odbył się finałowy etap II edycji konkursu „AutoMotoFach”. Organizatorami konkursu byli: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP i Młodzieżowe Centrum Kariery w Bełchatowie, Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie, Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie oraz Szkoła nauki jazdy „AUTO-PRIMA” w Bełchatowie. Patronat nad konkursem objęła Pani Dorota Pędziwiatr - Starosta Bełchatowski.

Konkurs skierowany był do uczniów Szkoły Branżowej i Technikum ZSP nr 1 uczących się w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych oraz uczestników OHP.

W pierwszym etapie konkursu, który odbył się 20 lutego 2024 r. uczniowie ZSP nr 1 musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym ich dotychczasową wiedzę, jaką nabyli podczas nauki zawodu. Do finału zakwalifikowały się 3 drużyny, które uzyskały najwyższe wyniki z testu.

W finale wzięły udział 3 drużyny z ZSP nr 1 oraz 3 drużyny z OHP z Bełchatowa, Radomska i Piotrkowa Trybunalskiego.

Po szczegółowym przypomnieniu zasad oraz przedstawieniu zadań konkursowych, uczniowie zostali przeszkoleni z używania specjalistycznych narzędzi, niezbędnych do ich wykonania. Dzięki współpracy naszej szkoły z firmą Milwaukee  uczniowie podczas konkursu mogli korzystać z odpowiedniego oświetlenia stanowisk pracy i nowoczesnych elektronarzędzi przydatnych w pracy mechanika samochodowego.

Zadaniem finałowym było wykonanie diagnostyki układu hamulcowego oraz wycena kosztorysu takiej usługi.

Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z wykonaniem zadania, różnica w zdobytych punktach była niewielka.

Zadania konkursowe oceniali p. Bartłomiej Wrzeszczyński i p. Marek Kudlik  i p. Piotr Dziamski.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce     Paweł Miętkiewicz i Marcin Pacholak – ZSP nr 1 w Bełchatowie

2 miejsce     Kacper Kaczmarski i Mikołaj Przelazły – ZSP nr 1 w Bełchatowie

3 miejsce     Grzegorz Szulc i Paweł Kaczmarek – HP 5-11 w Bełchatowie

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu upominki.

Dziękujemy fundatorom nagród:

Starosta Bełchatowski

Łódzka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Łodzi

Szkoła nauki jazdy AUTO-PRIMA  z Bełchatowa

Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie

Firma MILWAUKEE

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie konkursem i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Dziękujemy pani Agnieszce Klepackiej i pani Monice Perka z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Bełchatowie za owocną współpracę podczas organizacji konkursu.

opiekunowie: Bartłomiej Wrzeszczyński, Piotr Dziamski, Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk

zdjęcia: Monika Perka i  Agnieszka Klepacka MCK Bełchatów