• Odwiedziło nas: 2008467

WYKŁAD DOTYCZĄCY "SAMOCHODÓW ZASILANYCH WODOREM"

W dniu 11 marca 2024 roku uczniowie kilku klas technikum uczestniczyli w wykładzie, który poprowadził dr hab. inż. Arkadiusz Jamrozik z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Tematem spotkania był "Samochód Zasilany Wodorem"

Podczas wykładu były poruszone zagadnienia dotyczące elementów pojazdu wodorowego, budowy ogniwa paliwowego  - wodorowego, średnich zasięgów i ceny samochodów zasilanych wodorem, lokalizacji stacji ładowania wodorem w Polsce, szacowanej sprzedaży pojazdów zasilanych napędem wodorowym na świecie. Ponadto uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek związanych chociażby z układem napędowym samochodu FCV, który nie tylko nie emituje spalin, ale dodatkowo oczyszcza powietrze.
Koordynatorem spotkania i współpracy z Politechniką Częstochowską była Aleksandra Wypych - Gamrot.