• Odwiedziło nas: 2014357

DZIEŃ OTWARTY W „ENERGETYKU”

Dnia 21 marca 2024 r. gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów klas podstawowych z terenu miasta oraz powiatu bełchatowskiego.

Wizytę w szkole ósmoklasiści rozpoczynali od spotkania w auli szkoły, w której mieli okazję zapoznać się z ofertą rekrutacyjną na rok szkolny 2024/2025. Mogli zobaczyć również występ szkolnej grupy tanecznej „Activ Dance” i uczestniczyć w quizie z nagrodami. Klasy mundurowe przeprowadziły musztrę wojskową. Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie specjalistycznych pracowni, nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego, strzelnicy pneumatycznej i wirtualnej.  Uczniowie klasy III P/W i klasy I OPW przygotowali dla naszych gości pokaz mundurów i wyposażenia wojskowego. Przed wejściem głównym do szkoły można było zobaczyć symulator jazdy samochodem i wystawę motocykli szkoleniowych i zabytkowych. Na koniec zwiedzający udali się do Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie mogli pozyskać informacje o praktycznej nauce zawodu. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem tegorocznych kandydatów do klas pierwszych i przebiegały w miłej atmosferze.
Podczas Dnia Otwartego odwiedziły nas instytucje i placówki, z którymi współpracujemy:

- 25. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego,
- Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie,
- Wojskowe Centrum Rekrutacji Sieradz,
- Społeczna Akademia Nauk,
- Politechnika Częstochowska,
- Auto- Szkoła Hyży w Bełchatowie.

Dziękujemy DJ Michałowi Dobroszkowi za oprawę muzyczną i za uświetnienie Dnia Otwartego.

Mamy nadzieję, że wielu nowych uczniów powitamy w naszej szkole 1 września.

ZAPRASZAMY!