• Odwiedziło nas: 2014167

Lekcja otwarta

W ramach zajęć z języka angielskiego zawodowego przeprowadzono lekcję otwartą dla uczniów klas pierwszych i drugich. Uczeń Adam Szewczyk przedstawił prezentację multimedialną na temat "Why is Linux better?".

Scenariusz dotyczył zajęć omawiających alternatywny system operacyjny Linux, zawierający również informacje związane z darmowymi zamiennikami komercyjnych programów. Prowadzący zajęcia przedstawiał zagadnienia w języku angielskim i polskim, prowadził otwarty dialog z uczestnikami, dając możliwość aktywnego uczestnictwa każdemu obecnemu uczniowi. Zajęcia ukierunkowane były na samodzielne znalezienie przez uczniów odpowiedzi na pytania, dotyczące tematu zajęć. Odpowiedzi były intuicyjne, bazowały na obserwacji rzeczywistości, a nie wyuczonych regułach.

Organizatorzy:

Izabela Kurkowska