• Odwiedziło nas: 2008318

Światowy Tydzień Mózgu

W dniach 11-15.03.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Tydzień Mózgu. Był to czas na to, by się wyciszyć, zrelaksować i odżywić ten najważniejszy ludzki organ.

W trakcie Tygodnia Mózgu w czytelni szkolnej miał miejsce Fitness dla mózgu - Kreatywne wyzwania. Uczniowie mieli możliwość rozegrania partyjki szachów, skorzystania z gier planszowych, czy zrelaksowania się w strefie VIP. Można było wykazać się również w rozwiązywaniu łamigłówek, zagadek i rebusów. Biblioteka szkolna przygotowała wystawkę książek na temat mózgu i jego funkcjonowania.
Uczniowie na godzinach wychowawczych mieli możliwość obejrzenia filmów i  rozmowy  o higienie pracy mózgu, randze snu, odżywiania, odpoczynku, czy rytmu dobowego.
Poza tym wspólnie tworzono w holu szkoły mapę myśli zatytułowaną JAK MOGĘ ZADBAĆ O SWÓJ MÓZG?
Zaprezentowano także wystawę plakatów pod hasłem: "Mózg i higiena pracy mózgu".
We wtorek w gabinecie pedagoga i psychologa można było sprawdzić, jaki jest Twój styl uczenia się. Przetestować różne techniki uczenia się.
W środę uczestniczyliśmy w  wykładzie na temat budowy mózgu i jego funkcjonowania, przygotowanym przez panią Ewę Wężyk-Simkowską.
Czwartek przebiegał pod znakiem ciszy i relaksu. Trening przeprowadziła w poszczególnych klasach, pani Dorota Kochalska.
Ostatni dzień naszego Światowego Tygodnia Mózgu to przede wszystkim wizyty w strefie ciszy, w gabinecie EEG Biofeedback i możliwość skorzystania z relaksu i masażu.
Tydzień ten się skończył, ale pamiętajcie, że o mózg trzeba dbać cały rok!