• Odwiedziło nas: 2015267

Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Szkolny Konkurs Przyrodniczy

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie przyrodniczym "Środowisko naturalne - zagrożenia i ochrona", który odbędzie się 22.04.2022 r. w ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi "Earth Day 2022".

Uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie, będą mogli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony środowiska, rozwiązując test przygotowany na podstawie poniższych zagadnień:
1. Przyczyni i skutki zmian klimatycznych: efekt cieplarniany, dziura ozonowa, smog, kwaśne deszcze, deforestacja, osuszanie gruntów, pustynnienie.
2. Źródła zanieczyszczeń powierza, gleby i wody.
3. Formy ochrony przyrody w Polsce: parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, pomniki przyrody, rezerwaty biosfery UNESCO w Polsce, ochrona gatunkowa roślin i zwierząt, ochrona czynna i bierna, ochrona obszarowa i indywidualna
4. OZE – odnawialne źródła energii i ich znaczenie w energetyce i ochronie klimatu.
5. Międzynarodowe organizacje działające na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
6. Wpływ działalności człowieka (intensyfikacji rolnictwa, urbanizacji, industrializacji, rozwoju komunikacji i turystyki) na różnorodność biologiczną.
7. Istota zrównoważonego rozwoju.
Zgłoszenia do konkursu do 20.04.2022 r.:
- p. Ewa Wężyk- Simkowska (sala 209),
- p. Agnieszka Karasińska – Nowacka (biblioteka szkolna).
Na laureatów konkursu czekają nagrody!