• Odwiedziło nas: 2067558

UDZIAŁ UCZNIÓW W WYKŁADACH I LABORATORIACH NA POLITECHNICE CZĘSTOCHOWSKIEJ

W dniu 7 lutego 2023 roku uczniowie klasy II E TE i II BCM TE brali udział w wykładzie i laboratoriach na wydziale INFRASTRUKTURY I ŚRODOWISKA na Politechnice Częstochowskiej. Tematem wykładu była "Zielona infrastruktura jako sposób wód opadowych na terenach z urbanizowanych".

Zostały omówione i zaprezentowane zielone i niebieskie dachy. Następnie młodzież uczestniczyła w laboratoriach na temat " Biomasy", gdzie badali kaloryczność biomasy. Kolejnym punktem tego dnia biło laboratorium "Instalacja pompy ciepła" podczas, którego były omówione rodzaje pomp ciepła i na modelu został pokazany sposoby ich działania. Ostatnie laboratorium to "Model elektrowni wiatrowej w tunelu aerodynamicznym"

Dzisiejszy dzień to początek cyklu spotkań na Politechnice Częstochowskiej, z którą została 23 listopada 2022 roku podpisana umowa o współpracy. Koordynatorem tych spotkań jest Aleksandra Wypych - Gamrot.

Opiekę nad młodzieżą podczas dzisiejszej wizyty sprawowały p. Joanna Skarzyńska, p. Beata Susmenda, p. Aleksandra Wypych - Gamrot