• Odwiedziło nas: 2033063

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie w ramach OTK odbyły się następujące wydarzenia i spotkania.

16 października 2023

Pracownicy  Młodzieżowego Centrum Kariery w Bełchatowie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, zorganizowali 16.10.2023r. dla uczniów z klasy V i TE i V D TE  naszej szkoły warsztaty zgodnie z tegorocznym hasłem OTK „Talent i praca - to się opłaca!”.

Młodzież podczas zajęć poznała przede wszystkim czym jest talent i jak można go w sobie odnaleźć. Poznała przykłady i rodzaje talentów.  Dowiedziała się także co zrobić by swoje talenty rozwijać i pielęgnować aby stały się one naszymi mocnymi stronami i zalążkami przyszłych sukcesów zawodowych. Talenty by nam służyły muszą być doskonalone poprzez nasze zaangażowanie, ciężką pracę, trening, edukację i praktykę.

Koordynatorzy spotkania:

- Agnieszka Jędrzejewska – Florczyk

- Monika Perka

- Agnieszka Klepacka

EDUKACJA KONSUMENCKA

W ramach wieloletniej współpracy z Biurem Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Bełchatowie pragniemy poinformować, iż było nam bardzo miło gościć Pana Piotra Porzeżyńskiego – Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który przeprowadził w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Bełchatowie zajęcia z młodzieżą z zakresu edukacji konsumenckiej.

Były to zajęcia stacjonarne przeprowadzone dla uczniów 11 klas programowo najwyższych

(IV LO – około 25 osób, TE – 87 osób), łącznie dla 112 uczniów. Zajęcia odbyły się w dniach 16 października 2023r., w godzinach od 10.40 – 12.15.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość współpracy z Państwa Biurem. Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz uczniowie bardzo dziękują za poświęcony im czas i przybliżenie tak ważnych kwestii z zakresu praw konsumentów, dot. Np. gwarancji, rękojmi, bezpiecznych zakupów.

Koordynatorzy spotkania:

Warzyńska, K. Strzelecka, E. Czaja, R. Herudziński

20 października 2023

CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU (GRA BIZNESU)

W trakcie rozgrywki gracze wcielają się w role historycznych przedsiębiorców. Produkują, handlują z innymi graczami na jarmarkach i gromadzą towary niezbędne do zrealizowania wypraw handlowych do wybranych miast Europy. Gra może być przeprowadzona w dwóch wariantach: podstawowym i zaawansowanym. Wariant podstawowy jest adresowany do osób pierwszy raz stykających się z grą. Może on służyć zaprezentowaniu i omówieniu podstawowych zjawisk rynkowych (np. spółka, klaster, konkurencja, współpraca) lub luźnej rozgrywce. Wariant zaawansowany jest przeznaczony dla grup, które grają w CSB po raz drugi i poznały już podstawowe zasady gry. W tej wersji gracze nie grają w pojedynkę, lecz
w parach (spółkach) oraz mogą zatrudniać pomocników, zapewniających dodatkowe możliwości w grze. Pozostałe zasady gry pozostają bez zmian.

Rozgrywka opiera się na interakcjach i decyzjach uczestników grających samodzielnie lub
w dwuosobowych spółkach handlowych. Sala, w której odbywa się rozgrywka, zamienia się
w wielki jarmark. Gracze dyskutują i zawzięcie ze sobą negocjują. Zwycięzcą gry zostaje gracz lub spółka, która zebrała największy majątek.

Klasa II Technik Informatyk TE brała udział w Grze w dniu 20.10.2023 r.

Koordynatorzy:

Agnieszka Jędrzejewska – Florczyk